O firmie

O NAS

Firma Tonetic Group S.A. powstała w celu realizacji projektu jakim jest budowa nowoczesnej sieci światłowodowej oraz świadczenie usług telekomunikacyjnych na najwyższym poziomie. Wyróżnikiem na tle konkurencji jest troska o dostarczenie Klientom efektywnej usługi w postaci najnowocześniejszego i najszybszego łącza światłowodowego.

Pierwszy etap pod nazwą „Wołomin-Światłowód” to działalność na terenie miasta Wołomin i najbliższych okolic (Kobyłka, Duczki, Zagościniec i okolice). Drugi etap pod nazwą „Radzymin-Światłowód” to działalność na terenie Radzymina. Oba etapy polegają na dostarczaniu klientom prywatnym oraz firmom:

  • dostępu do Internetu światłowodowego najwyższej jakości;
  • cyfrowej telewizji Full HD oraz 4K wraz z obszerną biblioteką filmów VOD;
  • telefonii cyfrowej.

MISJA

Naszą misją jest dążenie do perfekcji w działaniach które realizujemy. Jako lokalny operator dbamy, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby i wymagania naszych Klientów. Wdrażając najnowsze technologie dostosowujemy się do potrzeb Odbiorcy tak, by był On zadowolony ze współpracy z nami. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Dokładamy starań, by relacje z naszymi Klientami, jak i pracownikami firmy, budowane były w oparciu o wzajemny szacunek i partnerskie standardy współpracy.

WIZJA

Naszym priorytetem jest świadczenie wysokiej jakości usług dostępu do Internetu, telewizji w tym obszernej biblioteki VOD i telefonii cyfrowej szerokiemu gronu odbiorców oraz zadowolenie 100% klientów. Głównym celem jest pokrycie zasięgiem najnowocześniejszej sieci światłowodowej obszaru całego powiatu wołomińskiego.

DLACZEGO ŚWIATŁOWÓD ?

Internauci usiłujący beztrosko surfować po sieci często popadają w uzasadnioną irytację spowodowaną wolnym działanie Internetu. Dodatkowo niekorzystne warunki atmosferyczne są przysłowiowym „dolaniem oliwy do ognia”, które pozbawiają użytkowników radości ze wszystkiego, co robią w sieci. Zdecydowana większość odbiorców Internetu radiowego lub kablowego xDSL (tradycyjny miedziany przewód telefoniczny) często denerwuje się na regularne zrywania połączenia lub niestabilny transfer.

Podobne problemy mają użytkownicy telewizji satelitarnej. Warunki pogodowe regularnie utrudniają oglądanie ulubionych programów, a ogromne koszty technologii satelitarnej ograniczają możliwości przesyłania sygnału w jakości Full HD oraz 4K (faktycznie przesyłana jest jakość połowy rozdzielczości HD). Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla tego typu problemów jest doprowadzenie łącza światłowodowego, które eliminuje ograniczenia powyższych technologii.

Światłowód to włókno szklane – bezkonkurencyjne pod względem szybkości i niezawodności przepływu informacji. Do transmisji danych zamiast prądu elektrycznego wykorzystywana jest wiązka światła, która w światłowodzie pokonuje odległość 200 000 km w przeciągu jednej sekundy !!! Dzięki zastosowaniu tej technologii mamy zapewniony dostęp do najszybszego i nieograniczonego transferu danych, niezależnie od warunków pogodowych.

Połączenie światłowodowe to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich użytkowników sieci Internet oraz odbiorców telewizji wysokiej jakości.